U nas w październiku

4.10 (środa), godz. 14.00 – spotkanie koła emerytów 

4.10 (środa), godz. 19.30 – „Ready for love”. koncert Karoliny „Karo” Rutowskiej z zespołem. Bilety po 15 zł. Z kartami „Podgórze w kulturze” i Kartami Seniora – wstęp wolny.  

7.10 (sobota), godz. 12.00 – Mecz pokazowy tenisa stołowego Damian Dudziak (KS Zarabie Myślenice) – Adrian Gadawski (KS Podwawelski Kraków). (Impreza promująca zajęcia w KK).

8.10. (niedziela), godz. 19.30 – Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu par: Agata Ciślak – Tomasz Koniarz oraz Monika Łuc – Paweł Mertuszka (impreza promująca zajęcia w KK).

18.10 ( środa) godz. 18.00 – Warsztaty „Ból w porodzie”. Prowadzi Beata Meinguer. (Klub Rodziców)
Czy poród musi boleć? Jak to będzie? Czy wytrzymam?  Jakie są dostępne metody łagodzenia bólu? Jak w naturalny sposób można sobie pomóc?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie warsztatów.
Co będziemy robić:
– porozmawiamy o tym, po co jest ból w porodzie,
– poznacie niefarmakologiczne techniki radzenia sobie z bólem,
– porozmawiamy o roli wsparcia w porodzie,
– poznacie techniki oddechowe i relaksacyjne (wstęp do hipnoporodu),
– omówimy farmakologiczne metody łagodzenia bólu,
– przećwiczymy techniki masażu i akupresury.
Na warsztaty zapraszamy również osoby towarzyszące. Przychodzimy w wygodnych strojach – będziemy ćwiczyć techniki łagodzenia bólu.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona! Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 

Ponadto w Klubie Rodziców:

2, 9, 16, 23, 30.10 (poniedziałki), godz. 9.30 – 11.00
6, 13, 20, 27.10 (piątki), godz. 9.30 – 11.00
„Spotkanie na dywanie”; prowadzi Maria Kudroń
cykl otwartych spotkań przeznaczonych dla rodziców (dziadków, starszego rodzeństwa itp.) oraz dzieci w wieku przedprzedszkolnym (1,5 roku – 3 lata), połączonych z zabawą i elementami edukacyjnymi; celem jest integracja środowiska, wymiana doświadczeń, przygotowanie dzieci do przedszkola przez ich socjalizację, oswojenie z przebywaniem i zajęciami w grupie, ułatwienie kontaktów z rówieśnikami.

5, 12, 19, 26.10 (czwartki), godz. 11.00 – 12.00
Fitness dla mam z małymi dziećmi; prowadzi Justyna Czudek
cykl otwartych spotkań dla mam i ich dzieci w wieku od 0 do 2 lat; celem zajęć jest przywrócenie sprawności fizycznej po porodzie i połogu, nauczenie indywidualnych technik usprawniających do wykorzystania w warunkach domowych i z udziałem dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.