U nas w kwietniu

3.04. (środa), godz. 14.00 – spotkanie koła seniorów

9.04 (wtorek), godz. 17.00 – Warsztaty rękodzieła artystycznego. Biżuteria z elementów posrebrzanych i koralików. Prowadzi Krystyna Drożdżowska.

13.04. (sobota), godz. 9.30. VI Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Szachach.

17.04. (środa), godz. 18.00. „Stroik na święta”. Rodzinne warsztaty florystyczne. Prowadzi Lidia Grzegorzak.

Ponadto w Klubie Rodziców:

10.04., godz. 18.00

„Dziecko na drodze”. Jak prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie, jak dobrać fotelik, jak bezpiecznie poruszać się po drodze z małym rowerzystą. Spotkanie z Sarą Kurlit, instruktorką nauki jazdy, uczestniczką działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, autorką artykułów na ten temat. Sara Kurlit: ”Zapewniam luźną atmosferę zajęć. Rodzice dowiadują się, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego maluszka, a dzieci swobodnie bawią się na dywanie”.

1,8,15,29.04 (poniedziałki), godz. 10.55 – 11.40, 11.45 – 12.30

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat; prowadzenie Monika Madej, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowana dwukrotnie do nagrody Słoneczniki w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w kategorii Muzyka.

Zajęcia prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona. Stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę, jak i sferę intelektualną.

3,10,17,24.04 (środy), godz. 10.00 – 11.00 (grupa młodsza) i 11.00 – 12.00 (grupa starsza)

„Harce na bOblesach. Zajęcia sensoryczno-motoryczne dla dzieci”; prowadzenie: Maria Kudroń, pedagog specjalizująca się w terapii wspierającej dla dzieci. Autorka projektu „Zwierzątkowo”, realizowanego w Ośrodku Psychoterapii Rozwoju i Edukacji.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Dla dzieci od 1 roku do 2 lat prowadzone są w formie pobudzającej sensomotorykę zabawy na duńskich klockach bObles, uzupełnionej o elementy edukacji i nauki komunikacji w grupie rówieśniczej. Dzieci w drugiej grupie, od 2 do 3 lat, poznają zasady współpracy z innymi dziećmi, uczą się słuchania, wykonywania poleceń. Wszystko to w formie inspirującej zabawy; w części plastycznej powstają prace, które dziecko potrafi samodzielnie i zanieść dumne do domu, w części ruchowej, sensomotorycznej – zabawa na bOblesach.  

4,11,18,25.04 (czwartki), godz. 11.00 – 12.00

Fitness dla mam z małymi dziećmi; prowadzenie: Justyna Czudek

Cykl otwartych spotkań dla mam i ich dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Celem zajęć jest przywrócenie sprawności fizycznej po porodzie i połogu, nauczenie indywidualnych technik usprawniających do wykorzystania w warunkach domowych i z udziałem dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.

12,26.04 (piątek), godz. 11.00 – dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy; godz. 12.00 – dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy

Bystry Bobas; prowadzenie: Agnieszka Kościelska i Joanna Kaleta

Bystry Bobas to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobre relacje między rodzicami a dzieckiem. Program przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18 miesiąca życia. Podczas zajęć prowadzące wykorzystują m.in. muzykę (śpiewają piosenki w j. polskim i j. angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy, przygotowane przez psychologa dziecięcego (Joannę Kaletę). Warsztaty są też wspaniałą okazją do spędzenia miło czasu wspólnie z innymi rodzicami.