U nas w lutym

6.02. (środa), godz. 14.00 – spotkanie koła seniorów

28.02 (tłusty czwartek), godz. 19.30 – „Koty w operze na balu wampirów”. Koncert największych przebojów musicalowych w wykonaniu artystów scen śląskich. 

Ponadto w Klubie Rodziców: 

4,11,18,25.02 (poniedziałki), godz. 10.45 – 11.30, 11.45 – 12.30
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat; prowadzenie Monika Madej, członkini Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowana dwukrotnie do nagrody Słoneczniki w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w kategorii Muzyka.
Zajęcia prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona. Stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę, jak i sferę intelektualną.

5,12,19,26.02 (środy), godz. 10.00 – 11.00 (grupa młodsza) i 11.00 – 12.00 (grupa starsza)
„Harce na bOblesach. Zajęcia sensoryczno-motoryczne dla dzieci”; prowadzenie: Maria Kudroń, pedagog specjalizująca się w terapii wspierającej dla dzieci. Autorka projektu „Zwierzątkowo”, realizowanego w Ośrodku Psychoterapii Rozwoju i Edukacji.
Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Dla dzieci od 1 roku do 2 lat prowadzone są w formie pobudzającej sensomotorykę zabawy na duńskich klockach bObles, uzupełnionej o elementy edukacji i nauki komunikacji w grupie rówieśniczej. Dzieci w drugiej grupie, od 2 do 3 lat, poznają zasady współpracy z innymi dziećmi, uczą się słuchania, wykonywania poleceń. Wszystko to w formie inspirującej zabawy; w części plastycznej powstają prace, które dziecko potrafi samodzielnie i zanieść dumne do domu, w części ruchowej, sensomotorycznej – zabawa na bOblesach.

6,13,20,27.02 (czwartki), godz. 11.00 – 12.00

Fitness dla mam z małymi dziećmi; prowadzenie: Justyna Czudek
Cykl otwartych spotkań dla mam i ich dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Celem zajęć jest przywrócenie sprawności fizycznej po porodzie i połogu, nauczenie indywidualnych technik usprawniających do wykorzystania w warunkach domowych i z udziałem dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.

15.02 (piątek), godz. 11.00 – dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy; godz. 12.00 – dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy
Bystry Bobas; prowadzenie: Agnieszka Kościelska i Joanna Kaleta
Bystry Bobas to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobre relacje między rodzicami a dzieckiem. Program przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18 miesiąca życia. Podczas zajęć prowadzące wykorzystują m.in. muzykę (śpiewają piosenki w j. polskim i j. angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy, przygotowane przez psychologa dziecięcego (Joannę Kaletę). Warsztaty są też wspaniałą okazją do spędzenia miło czasu wspólnie z innymi rodzicami.