„Talenty z sąsiedztwa”

W sobotni wieczór gościliśmy uczestników gali finałowej piątej już edycji konkursu „Talenty z sąsiedztwa”. Na naszej scenie wystąpili uzdolnieni wokaliści, instrumentaliści i tancerze, reprezentujący szkoły podstawowe z Dzielnicy X. Podziw licznie zgromadzonej publiczności wywołał również popis jedynej w tym gronie sportsmenki – akrobatki z SP 97. Komentujące poszczególne występy jury w składzie: Dorota Kaczor, Michał Piekoszewski i Leszek Rafalski (przewodniczący), podkreślało ich bardzo wysoki poziom. Żaden z artystów nie otrzymał – w dziesięciopunktowej skali – oceny niższej niż 8.

Chociaż wielokrotnie podkreślaliśmy, że doroczna grudniowa impreza w Klubie Kliny ma przede wszystkim umożliwić młodym talentom pokazanie swoich umiejętności, to jednak zawiera również element rywalizacji. Dlatego czujemy się zobowiązani do podania wyników konkursu.

Instrumentaliści:

I miejsce – Jakub Skrzypek (gitara), Szkoła Podstawowa nr 134 w Opatkowicach

II miejsce – Jan Krawiec (pianino), Rajska Szkoła w Rajsku

III miejsce – Zuzanna Śladowska (gitara), Szkoła Podstawowa nr 97 na Klinach

Wokaliści:

I miejsce – zespół wokalny w składzie: Magdalena Majewska, Martyna Wilk, Martyna Augustynek, Nikola Gąsiorowska, Amelia Jałocha, Katarzyna Fijałkowska, Gabriela Wilk i Olaf Lewandowski, Rajska Szkoła

II miejsce ex aequo – Martyna Hotloś, Szkoła Podstawowa nr 43 w Swoszowicach i Michał Ślirz, Rajska Szkoła

III miejsce – Marianna Kopydłowska, SP 97.

Tancerze (i dołączona do tej grupy akrobatka):

I miejsce (z maksymalną możliwą liczbą punktów) – Emilia Kręcioch, SP 97; Julia Orzechowska, SP 97; para taneczna Martyna Gadocha – Emil Solcan, SP 134 oraz zespół w składzie: Aleksandra Dukała, Marzena Grochowska, Zuzanna Kowacz, Barbara Michura, Nadia Sikora, Alicja Surówka z SP 43.

II miejsce: Julia Szewczyk, Rajska Szkoła.

Do niecodziennej sytuacji doszło w klasyfikacji zespołowej. Rajska Szkoła i SP 97 zebrały identyczną liczbę punktów i zajęły wspólnie I miejsce. Podobnie jak SP 134 i SP 43, co dało im trzecią pozycję.

Upominki dla wszystkich uczestników konkursu oraz nagrody dla szkół, w postaci kart podarunkowych do sklepu rtv agd, ufundowała Rada Dzielnicy X, a wręczała je młodym talentom Anna Żurad, przewodnicząca Komisji Edukacji tej Rady. Imprezę z dużym wdziękiem prowadzili młodzi konferansjerzy: Cecylia Auksztulewicz, Nikodem Olchawa i Weronika Różycka.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, a ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uczestników do występów.