Rafał Bruzda pierwszym mistrzem Dzielnicy X w tenisie stołowym

34 uczestników zgromadziły zorganizowane przez nasz klub I Otwarte Mistrzostwa Dzielnicy X w Tenisie Stołowym. Zgodnie z przyjętą formułą „otwartości” były wśród nich osoby w różnym wieku i różnej płci, zarówno mieszkające w Dzielnicy X, jak i przybyłe z innych rejonów naszego miasta lub nawet spoza Krakowa. Zupełni amatorzy i zawodnicy występujący na co dzień w klubach. Wszystkich łączy jednak wspólne zamiłowanie do tej dyscypliny sportu.

Rozgrywany na czterech stołach turniej stał na wysokim poziomie, a finałowa rozgrywka dostarczyła kibicom nie lada emocji. Wśród juniorów (do lat 14) najlepszy okazał się Michał Czarny, który w niezwykle zaciętym pojedynku o „złoto” pokonał w stosunku 3:2 Aleksandrę Dudziak (warto dodać, że Michał uczęszcza na prowadzone w Klubie Kliny zajęcia z tenisa stołowego, prowadzone przez… starszego brata Aleksandry, Damiana Dudziaka). Trzecie miejsce w tej kategorii zajął, pomimo kłopotów ze zdrowiem, zaledwie 9-letni Szymon Kondek. Uwaga trenerzy – to naprawdę duży talent…

W turnieju głównym triumfował, a zatem został również pierwszym w historii mistrzem Dzielnicy X, Rafał Bruzda, który w obfitującym w efektowne akcje meczu finałowym wygrał z jednym z faworytów zawodów, Damianem Jedynakiem. Bardzo dzielnie spisał się mieszkaniec Klinów, Paweł Kmieć, zajmując trzecie miejsce.

W dodatkowej rozgrywce o prymat w pozaregulaminowej klasyfikacji kobiet zwyciężyła Magdalena Pieczka, pokonując Aleksandrę Dudziak.

Ufundowane przez Radę Dzielnicy X puchary, pamiątkowe statuetki i nagrody w postaci sprzętu sportowego wręczał zwycięzcom jej przewodniczący, Maciej Nazimek.

I zwycięzcom, i wszystkim uczestnikom mistrzostw serdecznie gratulujemy. O tym, że impreza była udana świadczą liczne pytania o następny turniej pingpongowy w Klubie Kliny. Pomyślimy o tym!