Zapraszamy na koncert!

Przypominamy o jutrzejszym koncercie zespołu Karolina Rutowska Band (środa, godz. 19.30). Zagra on w składzie:

Karolina „Karo” Rutowska – śpiew

Jest artystką bardzo wszechstronną. Pisze teksty piosenek, komponuje, gra na gitarze, lecz przede wszystkim śpiewa. Występowała na festiwalach w Polsce i za granicą. Studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej repertuar łączy różne gatunki muzyczne – pop, rock, jazz a także muzykę etniczną. Mając własny oryginalny styl, inspiracje czerpie od takich wokalistek, jak Nina Simone, Lauryn Hill czy India Arie.

Piotr „BZYK” Sokołowski – gitara

Gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny oraz realizator dźwięku. Funkcjonuje w środowisku muzycznym od 20 lat. Współpracował z wieloma zespołami min Ziyo, Revolucją z Jackiem Dewódzkim, KSU, Ich Troje, Renatą Przemyk, Personelem i Totentanz, Samokhin Band. Jest autorem muzyki do musicalu „No bar” wystawianym w teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt.

Paweł Kluba – bas

Basista i kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk o szerokich horyzontach artystycznych, inspirujący się różnymi gatunkami muzyki. Miał okazję zaprezentować swoją muzykę z licznymi muzykami i zespołami w wielu miejscach w Polsce i zagranicą. Współpracuje z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej: Andrzejem Sikorowskim, Katerine Avgoustakis (Belgia), Januszem Radkiem.

Jarema Pogwizd – klawisze

Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Niegdyś klawiszowiec współpracujący ze znanymi zespołami m.in. Pod Budą, Pudelsi, Ich Troje – trasy koncertowe w USA, Kanadzie, Niemczech, Grecji i Polsce. Brał udział w nagraniach studyjnych i koncertowych m.in.: A niech gadają, DVD – koncert jubileuszowy Ich Troje, Kielce 2007;Madame Castro, CD – Pudelsi, 2008; Z serca Galicji, CD -Train De Luxe 2007; Myśmy rebelianci, De Press, 2009. Obecnie zasila zespoły: Magda Bożyk, Tercet Egocentryczny, Elokwencja.

Warto dodać, że Karolina Rutowska jest mieszkanką Klinów. 

Teledysk z piosenką Karoliny „Karo” Rutowskiej pt. „I think”