„Drzewo – symbol życia”

Ponad 100 prac wpłynęło na nasz konkurs plastyczny „Drzewo – symbol życia”. W poniedziałek, 24. kwietnia, przedstawicielka jury, dr Karolina Górnisiewicz oraz radna Anna Żurad, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Dzielnicy X wręczyły nagrody laureatom. A potem wszyscy podziwiali wyróżnione dzieła młodych artystów na wernisażu wystawy pokonkursowej.

 

Po francusku i włosku

W niedzielny wieczór – tak się złożyło, że w dniu wyborów prezydenckich we Francji – w naszym klubie rozbrzmiał język francuski. Wielkie przeboje Edith Piaf i innych gwiazd znad Sekwany zaśpiewała Izabela Staruch, której na pianinie akompaniował  znakomity Wasyl Semkowycz. Były też słynne piosenki włoskie, jak choćby „O sole mio” czy „Caruso”. A na deser niezapomniana Felicita… Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała artystów, domagając się – skutecznie – bisów.

 

Stroiki na wielkanoc

Pewną tradycją stały się już w naszym klubie przedświąteczne, rodzinne warsztaty florystyczne. Tym razem ich owocem były piękne stroiki wielkanocne. Dodajmy, że dzięki wsparciu z budżetu Rady Dzielnicy X, te prowadzone przez Lidię Grzegorzak zajęcia są dla uczestników całkowicie bezpłatne.

 

Sukces Sceny KLINY!

Bardzo miło nam poinformować, że zespół Sceny KLINY, pracujący w naszym klubie pod kierunkiem p. Doroty Kaczor, zajął I miejsce w Krakowskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Teatralnych „Tęcza 2017”. W zwycięskim spektaklu pt. „O tym, że każdy był kiedyś dzieckiem, ale mogło mu się o tym zapomnieć”, autorstwa Doroty Kaczor i Kamila Błocha, uczestniczyło 17 dzieci. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w DOK „Tęcza” przy ul. Praskiej 52 w najbliższy czwartek o godz. 10.00. Jednym z punktów tej uroczystości będzie ponowny występ laureatów. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej prezentujemy zdjęcia z konkursowego występu naszego zespołu. Fot. Aneta Augustyn.

 

Koncert pieśni pasyjnych

W niedzielę w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego odbył się współorganizowany przez nasz klub koncert pieśni pasyjnych. Śpiewał chór parafialny pod dyrekcją Artura Bieni. Wiersze polskich poetów recytował Robert Springwald.

 

Z harfą w tle

W niedzielny wieczór na naszej scenie wystąpił zespół „Z harfą w tle”, w którego wykonaniu usłyszeliśmy największe przeboje muzyki filmowej i i słynne tanga Astora Piazzolli. Było nastrojowo i bardzo sympatycznie, a harfa, jak widać i słychać, wcale nie znajdowała się w tle, lecz na pierwszym planie…

 

Abba na Klinach

Tłusty Czwartek to w naszym klubie czas karnawałowych koncertów. W tym roku wystąpił zespół Abba’s Song, który zaśpiewał największe przeboje… tak, zgadliście – szwedzkiego zespołu Abba. Zabawa była przednia, podobnie jak pączki, którymi licznie przybyłą i roztańczoną publiczność częstowała Cukiernia Górnisiewicz.

 

„Kliny de Janeiro”

Prawie 60 dzieci bawiło się podczas naszego dorocznego balu karnawałowego „Kliny de Janeiro”. Zabawa, prowadzona w rytm nie tylko latynoamerykańskich przebojów przez sprawdzonych, niezawodnych wodzirejów – Dorotę Kaczor i Jana Maciejczyka – była iście szampańska, chociaż oczywiście bez udziału szampana. Za to ze słodyczami i sokami. Dokazującym dzieciakom towarzyszyli rodzice. Było jak zawsze, czyli pięknie i wesoło.

 

Dzień piąty – piątek

To był godny finał „Ferii w Klubie Kultury Kliny”. W ostatnim dniu naszej akcji wybraliśmy się do Nowohuckiego Centrum Kultury. Dzieci najpierw obejrzały tam „Akademię Pana Kleksa” Jana Brzechwy, spektakl w wykonaniu Teatru Maska z Rzeszowa, a następnie uczestniczyły w ciekawych warsztatach teatralnych. I to już koniec. Zapraszamy na „Wakacje w Klubie Kultury Kliny”!

Dzień czwarty – czwartek

Smok wawelski, budowniczowie wież Bazyliki Mariackiej, historia hejnału, Pan Twardowski, rycerze zaklęci  w gołębie… Głównym punktem czwartego dnia „Ferii w Klubie Kultury Kliny” były odwiedziny w Pałacu Krzysztofory. W mieszczącym się tam Muzeum Historycznym m. Krakowa dzieci poznawały, czy może raczej przypominały sobie, najsłynniejsze związane z naszym miastem legendy. Wcielały się, z pomocą rekwizytów, w postaci poszczególnych opowieści, dzięki czemu warsztaty, prowadzone przez sympatycznego p. Kamila, stały się przednią zabawą.